Видеоэкспонаты
  • Решаем вместе
    Расскажите, как музей может стать лучше? Ждём ваших предложений

  • “БИЛИИ – 2023” олимпиада (9-11 кылаастар)
    11 декабря 2023

    Өрөспүүбүлүкэтээҕи оскуола саастаах оҕолорго

    П.А.Ойуунускай төрөөбүтэ 130 сылыгар анаммыт

    кэтэхтэн ыытыллар “БИЛИИ – 2023” олимпиада.

    Үрдүкү кылаас үөрэнээччилэрэ

    Абилбекова Айгуль МКОУ СОШ-ЭКЦ№10

     11 класс, с.Сюльдюкар Мирнинский район

    140
    Алексеев Анатолий

     

    МКОУ СОШ-ЭКЦ№10

     11 класс, с.Сюльдюкар Мирнинский район

    140
    Алексеев Коля МБОУ Качикатская СОШ  11 класс Хангаласский улус 120
    Алексеева Дарианна МБОУ Мастахская СОШ, им Героя А.А.Миронова 9 класс с Балагаччы, Вилюйского улуса

     

    170
    Аммосов Эрчим Оймяконская СОШ

    им. Н. О. Кривошапкина

    11 кл.

     
    Аммосова Оксана Үөһээ Дьааңы улууһа Боронук орто оскуолата, 10 кыл 190
    Андреева Карина Елеен улууьа, Ээйик орто оскуолата, 9 кылаас  
    Андросов Саша МБОУ Качикатская СОШ  10 класс Хангаласский улус  
    Анисимова Виктория Алдан улууһун Бɵллɵɵт нэһилиэгин Хатыыстыыр №20 орто оскуолата 9 кылаас 180
    Антипина Нарияна МБҮөТ “Кыһыл Үрүйэ сүрүн орто оскуолата”

    9 кылаас Хаҥалас улууһа

    170
    Артамонова Эмма

     

    Момская средняя общеобразовательная школа, 11 а класс 180
    Бадаева Люба Эдьигээн улууһун Бэстээх сүрүн уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 9 кылаас 200
    Баишева Эвелина Нам улууьун Партизан орто оскуолата, 10 кылаас  
    Бандеров Анатолий С.Н.Горохов аатынан Ойуһардаах орто оскуолата, 10 кылаас

    Орто Халыма улууһа

     
    Бандерова Аделина С.Н.Горохов аатынан Ойуһардаах орто оскуолата, 9 кылаас

    Орто Халыма улууһа

     
    Бандерова Василиса С.Н.Горохов аатынан Ойуһардаах орто оскуолата, 9 кылаас

    Орто Халыма улууһа

     
    Бельды Виктория Муома улууһун Н.С. Тарабукин аатынан Улахан-Чистай сүрүн уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 9 кылаас 200
    Богимов Алик МБОО Чымнайская СОШ им. Г.Д.Бястинова –Бэс Дьарааьын, 9 класс, Таттинский 110
    Борисова Юлия Үөһээ Бүлүү улууһа, Быраатты Боескоровтар ааттарынан Сургуулук орто оскуолата 10 кылаас  
    Бурцева Нарыйа

     

    МБОУ “Эгинская СОШ” 10 кл 190
    Бурцева Снежана МБОУ “Эгинская СОШ” 10 кл 180
    Варламова  Сардана Софрон Петрович Данилов аатынан Дьиикимдэ орто оскуолата, 10 кылаас

     Горнай улууһа

    170
    Васильев Ваня Бүлүү улууһун Д.А.Гуляев аатынан Кыргыдай орто оскуолата 10 кылаас 160
    Васильев Вася МБОУ Качикатская СОШ  11 класс Хангаласский улус 140
    Васильев Юлиан Елеен улууьа, Ээйик орто оскуолата, 11 кылаас 150
    Васильева Алина МБОО Чымнайская СОШ им. Г.Д.Бястинова –Бэс Дьарааьын, 10 класс, Таттинский 160
    Васильева Карина Чернышевская СОШ 9 класс 110
    Васильева Сайаана Оймяконская СОШ

    им. Н. О. Кривошапкина

    9 кл.

     
    Васильева Уйгуна Сунтар улууьун Г.Е. Бессонов аатынан Тойбохой орто оскуолата 9 кылаас 180
    Винокуров Владислав С.Н.Горохов аатынан Ойуһардаах орто оскуолата, 9 кылаас

    Орто Халыма улууһа

     
    Винокурова Александра МБОУ “Алазейская СОШ им. В.А. Местникова”,

    9 класс

    160
    Винокурова Нарияна Эдьээн орто оскуолата, 9 кылаас 160
    Габышева Арина МБҮөТ “Кыһыл Үрүйэ сүрүн орто оскуолата”

    9 кылаас Хаҥалас улууһа

    180
    Герасимов Саша 9 класс 190
    Горохов Николай Булуҥ оройуона,с.Намы,МБОУ “Борогонская СОШ” 10 кылаас  
    Горохова Анжелика Уус-Алдан улууһун, Чэриктэй орто оскуолата, 5 кылаас 200
    Горохова Сардаана Өспөх орто оскуолата, 11 кылаас 190
    Готовцева Валерия М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата,

    9 кылаас

     
    Готовцева Долгуйаана Уус-Алдан улууһун, М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата,

    10 кылаас

    200
    Григорьева Вероника МКОУ СОШ №9 им. Р.В.Лонкунова, 11 класс с.Тас-Юрях Мирнинского района 150
    Гуляев Иван С.Н.Горохов аатынан Ойуһардаах орто оскуолата, 10 кылаас

    Орто Халыма улууһа

     
    Давыдова Сардана

     

    Академик Л.В. Киренскэй аатынан Амма лиссиэйэ

    9 б кылаас

    190
    Данилова Виолетта МБОУ Качикатская СОШ  9 класс Хангаласский улус 150
    Данилова Жанна  Сунтаар улууһа, С.А.Зверев Түбэй Дьаархан орто оскуолата

    10 кылаас

     
    Домотова Сардаана Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    10 кылаас

     
    Дохунаева Настя Абый улууһун, В.Н. Дохунаев аатынан Муҥурдах сүрүн уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 9 кылаас 200
    Другина Ариана Үөһээ Дьааңы улууһа Боронук орто оскуолата,

    9 кыл

    140
    Другина Ливия Үөһээ Дьааңы улууһа Боронук орто оскуолата, 10 кыл 180
    Дугунов Богдан Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    10 кылаас

     
    Дьяконова Каролина Е.Е.Эверстов аатынан Кэбээйи орто оскуолата,

    9 кылаас

    200
    Дьячковский Дмитрий Софрон Петрович Данилов аатынан Дьиикимдэ орто оскуолата, 10 кылаас

    Горнай улууһа

    180
    Егоров Владислав МКОУ СОШ-ЭКЦ№10

    10 класс, с.Сюльдюкар Мирнинский район

    150
    Емельянов Ян

     

    Аллыҥа уопсай үөрэхтээһин орто оскуолата, 10-с кылаас үөрэнээччитэ

    (МБОУ “Аллагинская СОШ”, 10 класс)

     

    190
    Емельянова Даяна Сунтаар улууһун Маар-Күөл орто оскуолата, 10 кыласс 160
    Ефимова Анна Степановна МБОУ “Эгинская СОШ” 11кл 180
    Ефимова Наиля МБОУ Качикатская СОШ  11 класс Хангаласский улус  
    Ефимова Эвелина  Таатта улууьа И. Н. Гуляев аатынан Туора Куел орто оскуолата  9 кылаас  190
    Ефремов Ефрем МБОУ Качикатская СОШ  9 класс Хангаласский улус 160
    Жиркова Ванесса Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    9 кылаас

     
    Жиркова Нарияна Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    9 кылаас

     
    Захаров Антон

    .

     

    Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 10 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

     
    Захаров Гавриил И.И.Платонов аатынан Наахара орто оскуолата, 9 кылаас  
    Захарова Виолетта 10 класс 170
    Захарова Сайаана Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 11 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

    170
    Зедгенидзева Олеся

     

    Аллыҥа уопсай үөрэхтээһин орто оскуолата, 10-с кылаас үөрэнээччитэ

    (МБОУ “Аллагинская СОШ”, 10 класс)

    190
    Иванов Николай Сунтар улууьун Г.Е. Бессонов аатынан Тойбохой орто оскуолата 9 кылаас 170
    Иванова Алина Кэбээйи орто оскуолата, 11  кылаас

    Кобяйский улус

     
    Иванова Анна Булуҥ оройуона,с.Намы,МБОУ “Борогонская СОШ” 11 кылаас  
    Иванова Владилена Бүлүү Г.С.Донской аатынан 2 #-дээх орто оскуолата, 10 кылаас 190
    Иванова Дария Аллыҥа уопсай үөрэхтээһин орто оскуолата, 11-с кылаас үөрэнээччитэ

    (МБОУ “Аллагинская СОШ”, 11 класс)

    180
    Илистярова Алеся Алдан улууһун Бɵллɵɵт нэһилиэгин Хатыыстыыр №20 орто оскуолата 9 кылаас 160
    Иннокентьева Нарыяна Үөһээ Дьааңы улууһа Боронук орто оскуолата,

    9 кыл

    100
    Каратаев Дмитрий Бүлүү улууһун И.Л.Кондаков аатынан Бүлүү гимназията,

    9 кылаас

    200
    Кармалах Рианна МБОУ “Эгинская СОШ”, 9 кл 170
    Кашлакова Милана Эдьигээн улууһун Бэстээх сүрүн уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 9 кылаас 180
    Кейметинова
    Алина 
    Нам улууһун В.П. Артамонов аатынан Хамаҕаттатааҕы саха-французскай лицей, 9а кылаас 200
    Колодезникова Виолетта М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата,

    10 кылаас

    200
    Колодезникова Саина МБОУ «Томпонская многопрофильная гимназия имени В.А. Штырова», 9 класс 110
    Кондратьев Ярослав МБОО Чымнайская СОШ им. Г.Д.Бястинова –Бэс Дьарааьын, 9 класс, Таттинский  
    Кононова Анжелина Алдан улууһун Бɵллɵɵт нэһилиэгин Хатыыстыыр №20 орто оскуолата

    11 кылаас

    170
    Копырина Дайаана Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    9 кылаас

     
    Копырина Олеся Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    10 кылаас

     
    Корякина Любовь Булуҥ оройуона,с.Намы,МБОУ “Борогонская СОШ” 10 кылаас  
    Кривошапкин Арчын Нам улууьун Партизан орто оскуолата, 9 кылаас  
    Кривошеева Алеся Булуҥ оройуона,с.Намы,МБОУ “Борогонская СОШ” 11 кылаас 160
    Куличкина Дайаана

     

    Социалистическай үлэ геройа Т. Г. Десяткин аатынан Тумул орто оскуолата, 9 кылаас

     

    190
    Куличкина Кэрэ Социалистическай үлэ геройа Т. Г. Десяткин аатынан Тумул орто оскуолата, 9 кылаас

     

    120
    Куприянов Тимофей Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 9 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

    140
    Куприянова Дайна Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    9 кылаас

     
    Куприянова Сахаайа Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    11 кылаас

     
    Кутугутов Дмитрий А.Г. Кудрин-Абаҕыыныскай аатынан Абаҕа орто оскуолата Өлүөхүмэ ройуона 10 кылаас 160
    Левина Рада Кэбээйи орто оскуолата, 11 кылаас үөрэнээччитэ 180
    Лобанова Алишия Муома улууһун Н.С. Тарабукин аатынан Улахан-Чистай сүрүн уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 9 кылаас 200
    Лыткина Луиза Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    9 кылаас

     
    Львова Валерия Ха5ын орто оскуолата, 11 кылаас  
    Макаров Сулус Елеен улууьа, Ээйик орто оскуолата, 11 кылаас 150
    Макарова Сардаана МБОУ “Кемпендяйская Политехническая СОШ” им. В.И. Иванова

    Кылааһа: 11

     

    180
    Максимов Алгыстан-Максимилиан Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 10 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

     
    Максимова Нюргуяна МБОО Чымнайская СОШ им. Г.Д.Бястинова –Бэс Дьарааьын, 9 класс, Таттинский 130
    Маркинова Виолетта МКОУ СОШ №9 им. Р.В.Лонкунова, 11 класс с.Тас-Юрях Мирнинского района 170
    Мартынова Алиса МБОУ Качикатская СОШ  10 класс Хангаласский улус  
    Местникова Сайыына Эдьээн орто оскуолата, 10 кылаас 170
    Митясова Сардана Эдьигээн улууһун Бэстээх сүрүн уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 9 кылаас 120
    Михайлов Максим   160
    Михайлова Айрана Софрон Петрович Данилов аатынан Дьиикимдэ орто оскуолата, 10 кылаас

    Горнай улууһа

    170
    Мордовская Алена 10кл  
    Мордовская Алина 10кл  
    Мордовская Мария Үөһээ Дьааңы улууһа Боронук орто оскуолата, 10 кыл 190
    Мочегусова Юля МБОО Чымнайская СОШ им. Г.Д.Бястинова –Бэс Дьарааьын, 10 класс, Таттинский 180
    Наумов Айтал Бүлүү улууһун Д.А.Гуляев аатынан Кыргыдай орто оскуолата 11 кылаас 120
    Наумова Майа       Муома улууһун Н.С. Тарабукин аатынан Улахан-Чистай сүрүн уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 9 кылаас 200
    Николаев Яромир Софрон Петрович Данилов аатынан Дьиикимдэ орто оскуолата, 10 кылаас

    Горнай улууһа

    170
    Николаева Валерия МКОУ СОШ №9 им. Р.В.Лонкунова, 10 класс с.Тас-Юрях Мирнинского района 150
    Николаева Дайаана Бүлүү улууһун Д.А.Гуляев аатынан Кыргыдай орто оскуолата 9 кылаас 150
    Николаева Карина

     

    Аллыҥа уопсай үөрэхтээһин орто оскуолата, 11-с кылаас үөрэнээччитэ

    (МБОУ “Аллагинская СОШ”, 11 класс)

    170
    Николаева Луиза  

    И.М.Гоголев аатынан Чочу орто оскуолата, 9 кылаас, Сыдыбыл нэһилиэгэ, Бүлүү улууһа

    140
    Никонова Арианна Булуҥ оройуона,с.Намы,МБОУ “Борогонская СОШ” 9 кылаас 150
    Никулина Анжелика Техническэй наука доктора А.Е.Слепцов аатынан Абый орто оскуолата, 10 кылаас 160
    Новгородова Лилиана.

     

    МБОУ «Момская СОШ», 11″а» класс

    Момский улус

    180
    Оконешников Даниил Нам улууьун Партизан орто оскуолата, 9 кылаас 170
    Оконешникова Любовь С.Н.Горохов аатынан Ойуһардаах орто оскуолата, 10 кылаас

    Орто Халыма улууһа

     
    Охлопкова Иван МБОУ «Люксюгунская ООШ» 9 класс

    Кобяйский улус

    110
    Охлопкова Нарыйаана МБОУ «Люксюгунская ООШ» 9 класс

    Кобяйский улус

    130
    Ощепкова Елена МКОУ СОШ №9 им. Р.В.Лонкунова, 10 класс с.Тас-Юрях Мирнинского района 160
    Павлов Яков Софрон Петрович Данилов аатынан Дьиикимдэ орто оскуолата, 10 кылаас

    Горнай улууһа

    190
    Парникова Настя 10 класс  
    Пермякова Юлия Меҕэ- Хаҥалас улуһуун ученица, Түҥүлү сүрүн уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 10 кылаас 200
    Петров Мичил В.М. Новиков-Күннүк Уурастыырап аатынан Эмис орто оскуолата 11 кылаас 180
    Петрова Диана Нам улууьун Партизан орто оскуолата, 10 кылаас 180
    Петрова Сандаара       Муома улууһун Н.С. Тарабукин аатынан Улахан-Чистай сүрүн уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 9 кылаас 180
    Платонов Дамир Софрон Петрович Данилов аатынан Дьиикимдэ орто оскуолата, 10 кылаас 180
    Попова Аида Эдьээн орто оскуолата, 10 кылаас 170
    Попова Аида Эдьээн орто оскуолата, 10 кылаас 160
    Попова Ариана МКОУ “Хомустахская СОШ 9 класс 150
    Попова Кристина 9 класс  
    Попова Милана Эдьээн орто оскуолата, 10 кылаас 180
    Потапова Наталья МБОУ “Эгинская СОШ”, 9 кл 180
    Прокопьева Кэскилээнэ Елеен улууьа, Ээйик орто оскуолата, 11 кылаас 130
    Прокопьева Сайаана Алдан улууһун Бɵллɵɵт нэһилиэгин Хатыыстыыр №20 орто оскуолата

    10 кылаас

    180
    Рожина Марфа МБОУ “Эгинская СОШ” 11 кл 180
    Рожина Нарияна Баата5ай орто оскуолата МР «Верхоянский район» РС(Я) 180
    Романова Валерия Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 9 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

     
    Санников Николай МБОУ «Томпонская многопрофильная гимназия имени В.А. Штырова», 9 класс  
    Сивцева Илона МКОУ “Хомустахская СОШ 9 класс 150
    Сигаев Кирилл А.Г. Кудрин-Абаҕыыныскай аатынан Абаҕа орто оскуолата Өлүөхүмэ ройуона 10 кылаас 140
    Сидорова Уйгулана МКОУ СОШ №9 им. Р.В.Лонкунова, 11 класс  с.Тас-Юрях Мирнинского района 170
    Слепцов Слава МБОУ «Мугурдахская средняя общеобразовательная школа им. В.Н. Дохунаева» 10 класс  
    Слепцов Юрий Техническэй наука доктора А.Е.Слепцов аатынан Абый орто оскуолата, 10 кылаас 130
    Слепцова Абыйаана Техническэй наука доктора А.Е.Слепцов аатынан Абый орто оскуолата, 10 кылаас 130
    Слепцова Диана МБОУ «Мугурдахская средняя общеобразовательная школа им. В.Н. Дохунаева» 10 класс  
    Слепцова Екатерина М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата,

    9 кылаас

    170
    Слепцова Уруйдаана МБОУ “Тебюляхская СОШ им.А.Ф.Старкова.   9 класс Момский улус 180
    Соловьева Виктория МБОУ “Эгинская СОШ”, 9 кл 180
    Старкова Кюннэй Муома улууһун Н.С. Тарабукин аатынан Улахан-Чистай сүрүн уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 9 кылаас 200
    Старостина Аэлита С.А.Новгородов аатынан Чурапчы орто оскуолата, 10 г кылаас.

     

     

    190
    Степанова Алена

     

    Сунтарская средняя общеобразовательная школа №1 имени А.П.Павлова, 10а класс  
    Степанова Ганна Алдан улууһун Бɵллɵɵт нэһилиэгин Хатыыстыыр №20 орто оскуолата

    10 кылаас

    180
    Стручков Ньургун Булуҥ оройуона,с.Намы,МБОУ “Борогонская СОШ” 11 кылаас 150
    Стручкова Нарыйаана Булуҥ оройуона,с.Намы,МБОУ “Борогонская СОШ” 9 кылаас  
    Тимофеева Таня 9кл  
    Тимофеева Эвелина МБОУ “Вилюйская СОШ 3 им. Н.С. Степанова 190
    Титова Аэлита МБОУ ТЖ СОШ им С.А.Зверева Сунтарского улуса 11 класс 170
    Тихонов Кирилл МБОУ “Эгинская СОШ” 10 кл  
    Тихонова Татьяна Сунтар улууьун Г.Е. Бессонов аатынан Тойбохой орто оскуолата 9 кылаас 190
    Тургунбекова Алина С.А.Новгородов аатынан Чурапчы орто оскуолата, 10 г кылаас.

     

    180
    Федорова Дарина Уус-Алдан улууһа, Чэриктэй орто оскуолата, 5 кылаас 190
    Федорова Наташа Сунтаар улууһун Маар-Күөл орто оскуолата, 10 кыласс 200
    Филиппова Ольга 9 кылаас уерэнээччитэ.

    Елеен улууьа, Х.А.Христофоров аатынан Харыйалаах орто оскуолата.

     

    170
    Халгаев Алгыс Одьулуун орто оскуолата, Чурапчы улууһа,                      9кылаас 180
    Харитонова Рада МБОО «Черкехская СОШ имени П.А.Ойунского» 10 класс Таттинского улус 200
    Хоютанова Нария МБОО Чымнайская СОШ им. Г.Д.Бястинова –Бэс Дьарааьын, 9 класс, Таттинский 160
    Чемчоева Алгыстаана Кэбээйи улууһа, Н.П.Егоров аатынан Мастаах орто оскуолата, 9 кылаас 180
    Чирикова Элеонора МБОУ «Табалахская СОШ»

    9 кылаас

    Верхоянского района РС (Я)

    170
    Чоноев Петр

     

    МКОУ СОШ-ЭКЦ№10

    10 класс, с.Сюльдюкар Мирнинский район.

    130
    Чурукова Зоя МКОУ СОШ №9 им. Р.В.Лонкунова, 9 класс с.Тас-Юрях Мирнинского района 160
    Чыбыкова Алена Александровна

     

    Сунтаар улууһа, С.А.Зверев Түбэй Дьаархан орто оскуолата

    9 кылаас

     
    Шестакова Александра Үөһээ Дьааңы улууһа Боронук орто оскуолата,

    9 кыл

    110
    Ыракыева Натали МКОУ СОШ №9 им. Р.В.Лонкунова, 10 класс с.Тас-Юрях Мирнинского района 180
    Ыраныева Кристина МБОУ СОШ №9

    6 класс

    110
    Ядрихинская Эмма Техническэй наука доктора А.Е.Слепцов аатынан Абый орто оскуолата, 11 кылаас 160
    Яковлев Артем МБОУ “Эгинская СОШ”, 9 кл 180
    Яковлев Артем МБОУ “Эгинская СОШ”, 9 кл 150
    Яковлева Кристина МБОУ Мастахская СОШ, им Героя А.А.Миронова 10 класс с Балагаччы, Вилюйского улус

     

    170


    Author of the theme: Tonyc - freelance.ru/users/tonyc