Видеоэкспонаты
  • Решаем вместе
    Расскажите, как музей может стать лучше? Ждём ваших предложений

  • “БИЛИИ – 2023” олимпиада түмүгэ (1-4 кылаастар)
    11 декабря 2023

    Өрөспүүбүлүкэтээҕи

    П.А.Ойуунускай төрөөбүтэ 130 сылыгар 

    анаммыт кэтэхтэн ыытыллар “БИЛИИ – 2023” олимпиада түмүгэ.

     Алын сүһүөх үөрэнээччилэрэ.

         
    Абрамова Карина Эдьээн орто оскуолата, 4 кылаас 90
    Аввакумова Сайюлина Уус-Алдан улууһун В.М.Прокопьев аатынан Тумул орто оскуолата, 3 кылаас 80
    Адамов Валера Эдьээн орто оскуолата, 4 кылаас 90
    Азеев Артём Соболоох орто оскуолата, Муома улууһа, 4 кылаас

     

    90
    Азеева Алина Соболоох орто оскуолата, Муома улууһа, 2 кылаас

     

    90
    Александрова Айсаана Джикимдинская СОШ им.Софр.П.Данилова, 4 класс, Горный улус 80
    Александрова Айсаана Джикимдинская СОШ

    им. Софр.П. с. Дикимдя Данилова, Горный район

    4 класс

     
     Алексеева Амелита Үөһээ Бүлүүтээҕи Ю.Н.Прокопьев аатынан спортивнай орто оскуола, 3 “б” кылаас 70
    Аммосов Ефрем МБОУ “Эгинская СОШ”,  3 кылаас 90
    Аммосова Карина М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата, 4 кылаас 100
    Аммосова Раиса Класс 2 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова» 80
    Аммосова Юля Нам улууһун Модут орто оскуолата, 4 кылаас 90
    Андреев Артемий Бүлүү улууһун Н.И.Афанасьев аатынан Бороҕон орто оскуолата, 3 кылаас 100
    Андросова Анна “Үөһээ Дьааҥы оройуона” муниципальнай тэриллии “И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата” муниципальнай уопсай үөрэхтээһин бюджетнэй тэрилтэтэ 2 кылаас 80
    Антонов Алтан ГАПОУ РС (Я) Начальная школа ЯПК им. С. Ф. Гоголева 3 б класс 80
    Антонов Максим С. Ф. Гоголев аатынан ГАПОУ РС(Я) Начальнай оскуолата, 3 кылаас 90
    Антонова Наталья Эдьээн орто оскуолата,  4 кылаас 90
    Аргунова Магдалена

     

     

    МКОУ «Маймагинская начальная школа-сад»,

    2 кылаастар, МР

    «Намский улус» РС(Я)

    80
    Атласов Дархан Эдьээн орто оскуолата, 3 кылаас 70
    Атласова Карина Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    3 кылаас

     
    Баланова Айыллаана Уус-Алдан улууһун Уһун-Куел орто оскуолата,

    2 кылаас

    90
    Борисова Алеся Г.Д.Протодьяконов аатынан Алаҕар орто оскуолата, 3 кылаас 90
    Борисова Бэла Эдьээн орто оскуолата, 2 кылаас 80
    Борисова Евстасия, МБОУ «Соболохская СОШ» 1 класс,

    Момский улус

    80
    Булдакова Саргылаана М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата,

    2 кылаас

    80
    Бурцева Ксения МБОУ “Эгинская СОШ”  3 кл 80
    Бурцева Милена МБОУ “Эгинская СОШ”,

    3 кылаас

    90
    Быганова Нарыйаана МБОУ “Покровская СОШ №1 с УИОП им. И.М. Яковлева”, 4 “В” кылаас 80
    Быкалырова Дарья МБОУ «Люксюгунская ООШ» 3 класс 80
    Быканов Эрсан Елеен улууьа, Ээйик орто оскуолата, 4 кылаас 70
    Быканова Владимира Елеен улууьа, Ээйик орто оскуолата, 3 кылаас 40
    Васильев Айгылаан Хаҕын орто оскуолата, 4 кылаас 100
    Васильева Ангелина “Үөһээ Дьааҥы оройуона” муниципальнай тэриллии “И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата” муниципальнай уопсай үөрэхтээһин бюджетнэй тэрилтэтэ 1 кылаас 70
    Васильева Даяна Бүлүү Г.С.Донской аатынан 2 №-дээх орто оскуолата,  2 кылаас 90
    Васильева Илона Нам улуу7ун Модут орто оскуолата, 3 кылаас 90
    Васильева Фая Үөһээ Бүлүүтээҕи Ю.Н.Прокопьев аатынан спортивнай орто оскуола, 3 “б” кылаас 70
    Васильева Эвелина МБОУ «Вилючанский лицей-интернат им. В.Г.Акимова», Сунтарский улус 4 класс 80
    Винокуров Артем Эдьээн орто оскуолата, 4 кылаас 80
    Винокуров Сайдам Кировскай орто оскуолата,

    1 кылаас

    90
    Винокуров Тимур Нам улууьун Модут орто оскуолата 4 кылаас 80
    Винокурова Ангелина

     

    МБОУ “Алазейская СОШ им. В.А. Местникова”,

    2 класс

    60
    Винокурова Аяна Нам улууһун Модут орто оскуолата, 1 кылаас 90
    Винокурова Лилия МБОУ “Алазейская СОШ им. В.А. Местникова”,

    2 класс

    80
    Владимирова Туяна И.М. Яковлев аатынан  №1-дээх Покровскай оскуолата, 4 кылаас 90
    Волков Айсен И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 4 кылаас 100
    Волков Сергей МБОУ “Эгинская СОШ”  3 кл  
    Габышев Богдан Муниципальное казенное образовательное учреждение «Киндигирская основная общеобразовательная школа» 4 кылаас 70
    Габышева Амелия Муниципальное казенное образовательное учреждение «Киндигирская основная общеобразовательная школа» 4 кылаас 80
    Габышева Анна Муниципальное казенное образовательное учреждение «Киндигирская основная общеобразовательная школа» 3 кылаас 80
    Гаврильев Гаврил Горнай улууһун Кировскай орто оскуолата, 3 кылаас 90
    Герасимова Айталина

     

    МБОУ Тылгынинская средняя общеобразовательная школа им.И.Н.Ханды

    2 класс, Вилюйский улус

     

     
    Герасимова Валерия Н.И.Афанасьев аатынан Бороҕон орто оскуолата, 3 кылаас 100
    Гермогенова Ева Е.П.Сивцев аатынан 2 Хомустаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 3 кылаас

     

    100
    Гермогенова Коралина Покровская СОШ #1

    4в класс

     
    Гермогенова Тимура МБОУ “Покровская СОШ №1 с УИОП им. И.М. Яковлева”,

    4 “А” кылаас

    80
    Горохова Лена И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 4 кылаас 100
    Готовцев Гаврил М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата,

    1 кылаас

    90
    Готовцев Данил С. Ф. Гоголев аатынан алын сүһүөх оскуолата, 3 кылаас 90
    Готовцева Айсаана Нам улууьун Модут орто оскуолатат 1 кылаас 80
    Готовцева Айтыына М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Готовцева Вера М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата, 4 кылаас 100
    Готовцева Камила М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата, 4 кылаас 100
    Григорьева Виктория Саха политехнический лицей, 4 «г» кылаас  
    Гуляев Кирилл Нам улууһун Модут орто оскуолата, 3 кылаас 90
    Гуляева Клава Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    3 кылаас

    60
    Гуляева Сайаана

     

    Уус-Алдан улууһун Уһун-Куел орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Давыдова Айнара А.Е.Слепцов аатынан Абый орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Данилов Саян Нам улууһун 2 Хомустах орто оскуолата,

    3 кылаас

    90
    Данилова Андриана Класс 2 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова» 80
    Данилова Анжелика В.Г.Акимов аатынан  Бүлүүчээн лицей-интерната, Сунтаар улууһа, 4 кылаас 90
    Данилова Ариана Класс 2 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова» 70
    Данилова Доминика Салбанская СОШ им. Е.М. Ларионова 2 класс Намский улус 50
    Данилова Сайнаара МО «Намский улус»

    МБОУ «2 Хомустахская СОШ им.Е.П.Сивцева»

    3 класс

     

     
    Данилова Сандаара Уус-Алдан улууьун Уһун-Куел орто оскуолата, 1 кылаас 90
    Дмитриев Виталий  И.М. Яковлев аатынан 1№-дээх  орто оскуолата, 4 кылаас 90
    Дохунаев Алемпий А.Е.Слепцов аатынан Абый орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Другин Уйгун “Үөһээ Дьааҥы оройуона” муниципальнай тэриллии “И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата” муниципальнай уопсай үөрэхтээһин бюджетнэй тэрилтэтэ 1 кылаас 70
    Другина Айна МБОУ Боронукская СОШ 1 класс

    МР «Верхоянский район» РС(Я)

    80
    Дьяконов Ариан Нам улууһун Модут орто оскуолата, 4 кылаас 90
    Дьяконов Арылхан Сунтаар улууьун Б.Н.Егоров аатынан Кундэйэ орто уопсай уерэхтээьинин оскуолата, 3 кылаас 90
    Дьяконова Сайаана Нам улууьун Модут орто оскуолата 1 кылаас 80
    Дьячковская Айта

    .

     

    Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 2 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

    70
    Дьячковская Алина Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 2 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

    60
    Егоров Иван Уус-Алдан Курбуһах орто оскуолата 4 кылаас 80
    Егоров Сайаан Дьикимдэ орто оскуолата, Горнай улууһа, 4 кылаас 100
    Егоров Сеня 4кл 80
    Егорова Лилия Б.Н.Егоров аатынан Кундэйэ орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 3 кылаас 100
    Егорова Милианна Нам улууһун Е.П.Сивцев аатынан 2-с Хомустаах орто оскуолата, 3 кылаас

     

    90
    Егорова-Слепцова Нарияна В.Г.Акимов аатынан Булуучээн лицей-интерната, Сунтаар улууһа, 4 кылаас 90
    Еремеев Радомир МБОУ «Ойусардахская СОШ им. С.Н. Горохова», 3 класс МР «Среднеколымский улус (район)» РС(Я)  
    Жирков Айтал    Уус-Алдан улууһун Уһун-Куел орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Захаров Альберт

     

    МБОУ «Хатынская СОШ им. Н.И.Прокопьева, 3 кылаас, Нюрбинский улус 80
    Захаров Дима Өлүөхүмэ оройуонун Киндигир орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Захарова Сайыына Нам улууһун Модут орто оскуолата, 3 кылаас 90
    Иванов Александр Эдьээн орто оскуолата, 4 кылаас 80
    Иванов Ариан

     

    Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 4 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

    80
    Иванов Дьулус Класс 2 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова» 60
    Иванов Роман Ээйик орто оскуолата, 4 кылаас 90
    Иванова Акулина И.М. Яковлев аатынан №1-дээх Покровскай орто оскуолата, 4 кылаас 90
    Иванова Алиса Ээйик орто оскуолата, 4 кылаас 100
    Иванова Вилена Амма 1№-дээх орто оскуолата, 3 кылаас

     

    90
    Иванова Виолетта ВСОШ2 3″б» класс  
    Иванова Сандаара Татыйык Руслановна МБОУ «Хатынская СОШ им. Н.И.Прокопьева, 3 кылаас, Нюрбинский улус 80
    Илларионов Анатолий Эдьээн орто оскуолата, 3 кылаас 50
    Илларионова Оля Амма 1№-дээх орто оскуолата, 3 кылаас

     

    90
    Индеева Дарина СОШ Беченча

    4 класс

    80
    Каратаев Дьулус Н.И.Афанасьев аатынан Бороҕон орто оскуолата, 3 кылаас 100
    Каролина Гермогенова   70
    Карташова Кира Өлүөхүмэ оройуонун Киндигир орто оскуолата, 3 кылаас 90
    Киприянова Айталы Хачыкаат орто оскуолата, Хаҥалас улууhа

    4 кылаас

    90
    Кириллин Эдвард Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 2 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

    60
    Кириллина Чөмчүүнэ Үөһээ Бүлүүтээҕи Ю.Н.Прокопьев аатынан спортивнай орто оскуола, 3  кылаас 90
    Колесов Александр МБОУ “Алазейская СОШ им. В.А. Местникова”,

    4 класс

    70
    Колесов Артем Эгин орто оскуолата,  3 кылаас 90
    Кондаков Родион В.А.Местников аатынан Алаһыай орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Кондакова Каролина МБОУ “Алазейская СОШ им. В.А. Местникова”,

    4 класс

    70
    Кондакова Лилианна МБОУ “Алазейская СОШ им. В.А. Местникова”,

    2 класс

    60
    Кондакова София МБОУ “Алазейская СОШ им. В.А. Местникова”,

    4 класс

    80
    Константинов Харысхал Болугурдаа5ы Е.Е. Пахомов аатынан биирдиилээн предмети дириҥэтэн үөрэтэр  орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата 1 кылаас

    Амма улууьа (оройуона).

     
    Константинова Анита Б.Н.Егоров аатынан Кундээйэ орто оскуолата, 1 кылаас 100
    Копырин Саргылаан Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    2 кылаас

    80
    Копырин Эрсан Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    2 кылаас

    70
    Копырина Нана Уус-Алдан улууһун Уһун-Куел орто оскуолата, 1 кылаас 90
    Копырина Уйгулаана Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    3 кылаас

    70
    Корякин Бэргэн И.М.Яковлев аатынан 1№-дээх Покровскай орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Корякина Наташа Елеен улууьа, Ээйик орто оскуолата, 1 кылаас 70
    Корякина Света МБОУ «Мугурдахская средняя общеобразовательная школа им. В.Н. Дохунаева» 4 класс  
    Кривошапкина Айыына Нам улууһун Модут орто оскуолата, 3 кылаас 90
    Кривошапкина Айыына Кировскай орто оскуолата

    1 кылаас

    80
    Крытнан Айсиэнэ Н.И.Афанасьев аатынан Бороҕон орто оскуолата, 1 кылаас

     

    100
    Ксенофонтов Миша Болугурдаа5ы Е.Е. Пахомов аатынан биирдиилээн предмети дириҥэтэн үөрэтэр  орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата 1 кылаас

    Амма улууьа (оройуона).

     
    Кузьмин Петр МБОУ «Кировская СОШ» 1 класс

    МР «Горный улус»

     
    Кузьмин Петя Кировскай орто оскуолата

    1 кылаас

    80
    Кузьмина Алеся Үөһээ Бүлүүтээҕи Ю.Н.Прокопьев аатынан спортивнай орто оскуола, 3 “б” кылаас 70
    Лаврентьев Матвей Боронук орто оскуолата, 3 кылаас 90
    Лазарев Альберт С.Ф.Гоголев аатынан алын сүһүөх оскуолата, 3 кылаас 90
    Леонтьев Лазарь МБОУ «Кировская СОШ» 2 класс

    МР «Горный улус»

    80
    Лукачевская Александра С.Ф.Гоголев аатынан алын сүһүөх оскуолата, 3 кылаас 90
    Лукачевская Александра ГАПОУ начальная школа ЯПК 3 класс «Б»  
    Лыткина Нина Г.Д.Протодьяконов аатынан Алаҕар орто оскуолата,

    3-с кылаас

    80
    Львов Лев

     

    Б.Н.Егоров аатынан Кундээйэ орто оскуолата, 1 кылаас 90
    Львова Нейли Сунтарский улус село Кюндяе

    МБОУ «Кюндяинская СОШ им.Б.Н.Егорова»

    1 класс

    80
    Макаров Айастаан Салбанская СОШ им. Е.М. Ларионова 1 класс

    Намский улус

    60
    Макарова Айнура Нам улууһун Модут орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Максимов Вадим И.Н.Гуляев аатынан Туора- Күөл орто оскуолата, Таатта улууһа, 3 кылаас 90
    Максимов Мирослав Муниципальное казенное образовательное учреждение «Киндигирская основная общеобразовательная школа» 3 кылаас 80
    Максимова Амелия Уус-Алдан улууһун Уһун-Куел орто оскуолата, 4 кылаас 90
    Малышев Мирослав Өлүөхүмэ оройуонун Киндигир орто оскуолата, 3 кылаас 90
    Мальцева Айыллаана Уус-Алдан улууһун В.М.Прокопьев аатынан Тумул орто оскуолата, 3 кылаас 70
    Мандарова Дия

     

    Бүлүү улууһун, Бүлүү куоратын 2 нүөмэрдээх Г.С.Донской аатынан орто оскуола, 3 «б» кылаас. 80
    Михайлова Айна Джикимдинская СОШ им.Софр.П.Данилова, 2 класс, Горный улус 70
    Морфунова Сайаана Нам улууһун Модут орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Мохначевская Саша Куо МБОУ “Алагарская СОШ им.Г.Д.Протодьяконова” 1 кылаас  с. Чыаппара Чурапчинский улус 70
    Мохордонова Күннэй Бэчэнчэ орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Назаров Артем

     

    МБОУ «Саха гимназия»

    1 класс,

     

     
    Нектегяева Лианна Ээйик орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Нестерова Селенга Эдьээн орто оскуолата, 4 кылаас 90
    Неустроева Евдокия А.Е.Слепцов аатынан Абый орто оскуолата, 4 кылаас 90
    Неустроева Ксения М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата, 1 кылаас 90
    Никитина Арина Амма 1№дээх орто оскуолата, 3 кылаас

     

    90
    Никитина Юлиана Е.П.Сивцев аатынан 2-с Хомустаах орто оскуолата, 3 кылаас

     

    90
    Никифоров Алексан МБОУ «Вилючанский лицей-интернат им. В.Г.Акимова», Сунтарский улус 4 класс 80
    Никифоров Афанасий М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Никифоров Аян Мирнэй оройуонун СОШ-ЭКЦ №10, 2 кылаас 90
    Никифорова Ева М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата, 1 кылаас 90
    Никифорова Элина МБОУ «Вилючанский лицей-интернат им. В.Г.Акимова», Сунтарский улус 4 класс 80
    Никифорова Эльвира МБОУ «Люксюгунская ООШ» 3 класс 80
    Николаев Кирилл Елеен улууьа, Ээйик орто оскуолата, 4 кылаас 30
    Николаев Рудольф Елеен улууьа, Ээйик орто оскуолата, 3 кылаас 80
    Николаев Сахайаан СОШ Беченча

    4 класс

    80
    Николаев Сурэн Булуу орто оскуолата, 3 кылаас 100
    Николаева Амира Ээйик орто оскуолата, 1 кылаас 90
    Николаева Карина С.Ф.Гоголев аатынан алын сүһүөх оскуолата, 3 кылаас 90
    Николаева Милена Үөһээ Бүлүүтээҕи Ю.Н.Прокопьев аатынан спортивнай орто оскуола, 3 кылаас 90
    Николаева Нарияна

     

    Сунтарский улус село Кюндяе

    МБОУ «Кюндяинская СОШ им.Б.Н.Егорова»

    1 класс

    80
    Николаева Нарыйа В.Г.Акимов аатынан Бүлүүчээн лицей-интерната, 4 кылаас 90
    Николаева Олеся Салбанская СОШ им. Е.М. Ларионова 1 класс

    Намский улус

    70
    Николаева Сахалина Салбанская СОШ им. Е.М. Ларионова 3 класс Намский улус 60
    Никулина Ксения 39 школа им Н.И Шарина

    4 «А»кылаас.

    80
    Новгородова Айсаана Маймагинская начальная школа-сад, 3 кылаас.  
    Новгородова Дайаана

     

     

    Нам улууһа И.Е.Винокуров аатынан Хатыҥ-Арыы орто оскуолата, 3 «а» кылаас  
    Новгородова Кира МБОУ «Соболохская СОШ» 2 кл

    Момский улус

    90
    Новикова Валентина т.н.д, А.Е.Слепцов аатынан Абый орто оскуолата.З кылаас 90
    Новоприезжий Иван Уус-Алдан улууһун В.М.Прокопьев аатынан Тумул орто оскуолата, 3 кылаас 70
    Обутов Игорь

     

    Маймагинская начальная школа-сад, 3 кылаас.  
    Овчинникова Саина Класс 4 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова» 90
    Окоемова Евдокия М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата,

     1 кылаас

    90
    Оконешников Юлиан МБОУ «Ойусардахская СОШ им. С.Н. Горохова», 3 класс МР «Среднеколымский улус (район)» РС(Я)  
    Оконешникова Аина МБОУ “Алазейская СОШ им. В.А. Местникова”,

    5 класс

     
    Оконешникова Ева Класс 4 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова» 80
    Оконешникова Уйгууна МБОУ «Ойусардахская СОШ им. С.Н. Горохова»,

    3 класс МР «Среднеколымский улус (район)» РС(Я)

     
    Оконешникова Хаарчаана МБОУ «Ойусардахская СОШ им. С.Н. Горохова», 3 класс МР «Среднеколымский улус (район)» РС(Я)  
     Окороков Костя Болугурдаа5ы Е.Е. Пахомов аатынан биирдиилээн предмети дириҥэтэн үөрэтэр  орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата 1 кылаас

    Амма улууьа (оройуона).

     
    Олесова Таня Уһун-Күөл орто оскуолата, 4 кылаас 100
    Осипов Алекс.

     

    МКОУ «Маймагинская начальная школа-сад»,

     2 кылаастар, МР

    «Намский улус» РС(Я)

    80
    Осипов Николай МО «Намский улус»

    МБОУ «2 Хомустахская СОШ им.Е.П.Сивцева»

    3 класс

     

     
    Осипова Анита Бүлүү Н.И.Афанасьев аатынан Бороӄон орто оскуолата 3 кылаас 90
    Осипова Саина Нам улууьун Модут орто оскуолата 1 кылаас 80
    Охлопкова Айта 4 кл 90
    Охлопкова Аэлита Салбанская СОШ им. Е.М. Ларионова 2 класс Намский улус 80
    Ощепкова Айна Салбанская СОШ им. Е.М. Ларионова 1 класс

    Намский улус

    80
    Ощепкова Алла Салбанская СОШ им. Е.М. Ларионова 3 класс Намский улус 90
    Павлов Александр Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    2 кылаас

    90
    Павлова Аэлита Джикимдинская СОШ

    им. Софр.П. с. Дикимдя Данилова, Горный район

    4 класс

    80
    Павлова Куннэй Джикимдинская СОШ им.Софр.П.Данилова, 2 класс, Горный улус 90
    Парникова Влада

     

     

    И.Е.Винокуров аатынан Хатын-Арыы орто оскуола 3 «Б» кылаас

    Намский улус

     

    90
    Пестрякова Дайаана Г.Д.Протодьяконов аатынан Алаҕар орто оскуолата,

    3-с кылаас

    90
    Петров Виталий Уус-Алдан улууһун В.М.Прокопьев аатынан Тумул орто оскуолата, 3 кылаас 80
    Петров Дэвид Мирнэй оройуонун Сулдукээр орто оскуолата, 2 кылаас 100
    Петров Егор Муниципальное казенное образовательное учреждение «Киндигирская основная общеобразовательная школа» 3 кылаас 90
    Петров Петр Муниципальное казенное образовательное учреждение «Киндигирская основная общеобразовательная школа» 4 кылаас 90
    Петрова Вера Бүлүү Н.И.Афанасьев аатынан Бороӄон орто оскуолата 3 кылаас 90
    Петухова Камила Уус-Алдан улууһун В.М.Прокопьев аатынан Тумул орто оскуолата, 3 кылаас 90
    Платонов Модест Кировскай орто оскуолата

    1 кылаас

    90
    Поисеев Айдар Уус-Алдан улууьун В.М.Прокопьев аатынан Тумул орто оскуолата 3 кылаас 80
    Попов Артур Нам улууьун Модут орто оскуолата 1 кылаас 70
    Попова Валери Черкехская СОШ им.П.А.Ойунского

    3 класс

     
    Попова Ганна Г.Д.Протодьяконов аатынан Алаҕар орто оскуолата,

    3-с кылаас

    80
    Попова Милена Бэтинчэ орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 2 кылаас 100
    Попова Ньургуйаана 4 кл 90
    Попова Татьяна МБОУ «Кировская СОШ» 2 класс

    МР «Горный улус»

    90
    Попова Элина Нам улууьун Модут орто оскуолата 2 кылаас 80
    Постникова Динара МБОУ “Эгинская СОШ”  1 кл 80
    Потапова Даяна Класс 2 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова» 80
    Протасова Уйгууна Горнай улууьа, Кировскай орто оскуолата, 3 кылаас 90
    Протодьяконов Сайаан Г.Д.Протодьяконов аатынан Алаҕар орто оскуолата,

    3-с кылаас

    80
    Протодьяконов Эрчим Нам улууьун Модут орто оскуолата 4 кылаас 90
    Протодьяконова Айыы-Куо Нам улууьун Модут орто оскуолата 3 кылаас 90
    Протопопов Афанасий МО «Намский улус»

    МБОУ «2 Хомустахская СОШ им.Е.П.Сивцева»

    3 класс

     

    90
    Протопопов Сарыал Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 2 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

    80
    Раев Артур

     

     Г.С. Донской аатынан Бүлүү 2№-дээх орто оскуолатын 3 «б» кылааһын үөрэнээччитэ 90
    Рожин Эрик Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    1 кылаас

    90
    Рожина Амелия  4 кылаас Боронук орто оскуолата

    Үөһээ Дьааҥы

     
    Рожина Владианна Класс 3 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова»  
    Романов Еркен Елеен улууьа, Ээйик орто оскуолата, 2 кылаас 90
    Романов Игнат Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 3 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

    70
    Романова Диана Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 2 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

    60
    Романова Куннээйи Ээйик орто оскуолата, 4 кылаас 100
    Романова Полина Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 3 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

    80
    Саввина Аделия А.Е.Кулаковскай аатынан Дьохсо5он орто оскуолата,4 кылаас  
    Саввина Юлиана М.Н.Готовцев аатынан Танда орто оскуолата,

    2 кылаас

    90
    Сантаева Алина  Г.С. Донской аатынан Бүлүү 2№-дээх орто оскуолатын 3 «б» кылааһын үөрэнээччитэ 90
    Семенова Лейла Кедандинская школа-сад им.К.С.Чиряева

    2 класс

     
    Семенова Нелли Үөһээ Бүлүүтээҕи Ю.Н.Прокопьев аатынан спортивнай орто оскуола, 3 “б” кылаас 70
    Сергеева Айна Үөһээ Бүлүүтээҕи Ю.Н.Прокопьев аатынан спортивнай орто оскуола, 3 “б” кылаас 70
    Сергеева Кристина «Бырааттыы Боескоровтар ааттарынан Сургуулук орто оскуолата” Үөһээ Бүлүү

    4 кылаас

    90
    Сивцев Даниель Салбанская СОШ им. Е.М. Ларионова 3 класс Намский улус 80
    Сивцева Виолетта Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    4 кылаас

    90
    Сивцева Күн Сиэнэ МБОУ «Кировская СОШ» 2 класс

    МР «Горный улус»

    80
    Сидорова Санаайа Салбанская СОШ им. Е.М. Ларионова 3 класс Намский улус 80
    Сильвестров Виктор Муниципальное казенное образовательное учреждение «Киндигирская основная общеобразовательная школа» 4 кылаас 80
    Скрябина Надия Нам улууьун Модут орто оскуолата 2 кылаас 80
    Слепцов Айхан “Үөһээ Дьааҥы оройуона” муниципальнай тэриллии “И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата” муниципальнай уопсай үөрэхтээһин бюджетнэй тэрилтэтэ 2 кылаас 70
    Слепцов Боотур Кировскай орто оскуолата

    1 кылаас

    90
    Слепцов Денис

     

    Класс 2 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова» 90
    Слепцов Коля Маймаҕа алын сүһүөх оскуола-уһуйаана, 4 кылаас 100
    Слепцов Айан Класс 4 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова» 60
    Слепцова Арина МО «Намский улус»

    МБОУ «2 Хомустахская СОШ им.Е.П.Сивцева»

    3 класс

     

     
    Слиж Валерий И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата,  4 кылаас 100
    Слиж Луиза “Үөһээ Дьааҥы оройуона” муниципальнай тэриллии “И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата” муниципальнай уопсай үөрэхтээһин бюджетнэй тэрилтэтэ 2 кылаас 70
    Собакин Иосиф МКОУ «Маймагинская начальная школа-сад»,

     4 кылаастар, МР

    «Намский улус» РС(Я)

    80
    Собакина Милана И.Е.Винокуров аатынан Хатын-Арыы орто оскуола 3 «Б» кылаас

    Намский улус

    70
    Созонова Айаана Эдьээн орто оскуолата, 2 кылаас 80
    Соин Слава Муниципальное казенное образовательное учреждение «Киндигирская основная общеобразовательная школа» 2 кылаас 90
    Соловьева Саюри Уус-Алдан улууьун Уьун-Куел орто оскуолата

    3 кылаас

    80
    Соломова Лиза МБОУ «Мугурдахская средняя общеобразовательная школа им. В.Н. Дохунаева» 4 класс  
    Соркомова Нарыйаана “Үөһээ Дьааҥы оройуона” муниципальнай тэриллии “И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата” муниципальнай уопсай үөрэхтээһин бюджетнэй тэрилтэтэ 2 кылаас 70
    Сорокин Саша СОШ Беченча

    2 класс

    90
    Сорокина Маша СОШ Беченча

    4 класс

    80
    Старостин Айсен “Үөһээ Дьааҥы оройуона” муниципальнай тэриллии “И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата” муниципальнай уопсай үөрэхтээһин бюджетнэй тэрилтэтэ 3 кылаас 90
    Старостин Айтал МБОУ «Мугурдахская средняя общеобразовательная школа им. В.Н. Дохунаева» 3 класс  
    Степанов Владислав Ээйик орто оскуолата, 1 кылаас 100
    Степанов Ганя СОШ Беченча

    3 класс

    30
    Степанов Юлиан Боотулуу орто оскуолата, 4 кылаас 80
    Степанова Алина Үөһээ Бүлүүтээҕи Ю.Н.Прокопьев аатынан спортивнай орто оскуола, 3 “б” кылаас 90
    Степанова Туйаара Бүлүүтээҕи Г.С.Донской аатынан 2-ис нүѳмэрдээх орто оскуола. 3 «б» кылаас. 80
    Степанова Эльза Елеен улууьа, Ээйик орто оскуолата, 3 кылаас 80
    Стручков Богдан т.н.д. А.Е.Слепцов аатынан Абый орто оскуолата. 4 кылаас 80
    Стручков Владимир т.н.д. А.Е.Слепцов аатынан Абый орто оскуолата. 4 кылаас 80
    Стручков Гарик Класс 4 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова» 60
    Стручков Илларион МБОУ «Начальная –школа д/с» с.Саҕылыкан 2 кылаас

    Усть-Алданский улус

    80
    Стручков Константин “Үөһээ Дьааҥы оройуона” муниципальнай тэриллии “И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата” муниципальнай уопсай үөрэхтээһин бюджетнэй тэрилтэтэ 1 кылаас 60
    Стручкова Лидия МБОУ “Эгинская СОШ”  1 кл 90
    Стручкова Ульяна “Үөһээ Дьааҥы оройуона” муниципальнай тэриллии “И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата” муниципальнай уопсай үөрэхтээһин бюджетнэй тэрилтэтэ 1 кылаас 70
    Сыромятников Айтал 4 кылаас Боронук орто оскуолата

    Үөһээ Дьааҥы

     
    Сыромятников Демид И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата,  4 кылаас 100
    Сыромятников Игнат И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата, 4 кылаас 100
    Тарабукина Лиана МБОУ БОронукская СОШ 1 класс МР «Верхоянский район» РС(Я) 70
    Тарасова Виктория МБОУ «Ойусардахская СОШ им. С.Н. Горохова», 3 класс МР «Среднеколымский улус (район)» РС(Я)  
    Тарбахов Валера Ээйик орто оскуолата, 4 кылаас 100
    Татаканов Эрсан МБОУ «Вилючанский лицей-интернат им. В.Г.Акимова», Сунтарский улус 4 класс 70
    Терентьев Фёдор Горнай улууьа, Кировскай орто оскуолата, 3 кылаас 80
    Терентьева Ванесса В.Г.Акимов аатынан Булуучээн лицей-интерната, Сунтаар улууһа, 4 кылаас 100
    Тимофеев Саян 4кл  
    Тимофеев Эрэл Джикимдинская СОШ им.Софр.П.Данилова, 2 класс, Горный улус 80
    Тимофеева Алина Бүлүү Н.И.Афанасьев аатынан Бороӄон орто оскуолата 3 кылаас 90
    Тимофеева Виктория МБОУ «Вилючанский лицей-интернат им. В.Г.Акимова», Сунтарский улус 4 класс 80
    Тимофеева Дарина Үөһээ Бүлүүтээҕи Ю.Н.Прокопьев аатынан спортивнай орто оскуола, 3 “б” кылаас 70
    Томская Розалина Класс 2 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова» 80
    Третьякова Нина МБОУ “Алазейская СОШ им. В.А. Местникова”,

    2 класс

    80
    Третьякова Ольга Класс 2 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова»  
    Третьякова Оля Класс 2 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова» 80
    Трофимов Сулустан И.М. Яковлев аатынан №1-дээх Покровскай СОШ, 4 кылаас 100
    Уваровская Людмила МБОУ «Соболохская СОШ» 2кл

    Момский улус

    90
    Уваровская Розанна Салбанская СОШ им. Е.М. Ларионова 4 класс Намский улус 60
    Угапьев Сарыал 3 кылаас, МБОУ «Нюрбачанская СОШ» 90
    Устинова Ньургуйаана В.М. Новиков-Күннүк Уурастыырап аатынан Эмис орто оскуолата, 4 кылаас 100
    Устинова Сандаара МБОУ “Эгинская СОШ”  3 кл 80
    Федорова Дана Класс 3 а МБОУ «Верхоянская средняя общеобразовательная школа имени М. Л. Новгородова»  
    Федорова Мирабелла Салбанская СОШ им. Е.М. Ларионова 1 класс

    Намский улус

    80
    Федорова Николь МБОУ «Вилючанский лицей-интернат им. В.Г.Акимова», Сунтарский улус 4 класс 80
    Федорова Оля Нам улууьун Модут орто оскуолата 4 кылаас 90
    Федосеева Тапталаана

     

    ГАПОУ РС (Я) Начальная школа ЯПК им. С. Ф. Гоголева 3 б класс 90
    Филиппов Эрхан И.М. Яковлев аатынан №1-дээх Покровскай СОШ, 4 кылаас 100
    Филиппова Карина Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 2 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

    80
    Филиппова Күннэй Үөһээ Бүлүүтээҕи Ю.Н.Прокопьев аатынан спортивнай орто оскуола, 3 “б” кылаас 90
    Филиппова Розалина И.М. Яковлев аатынан №1-дээх Покровскай СОШ, 4 кылаас 100
    Фокинов Арчын

     

     

    ГАПОУ РС (Я) Начальная школа ЯПК им. С. Ф. Гоголева 3 б класс 90
    Фомин Марк Савва Николаевич Михайлов аатынан Чыамайыкы орто оскуолата, 3 кылаас

    Мэҥэ-Хаҥалас

    80
    Черкашин Артем МБОУ “Алагарская СОШ им.Г.Д.Протодьяконова” 1 кылаас  с. Чыаппара Чурапчинский улус 60
    Черова Айыллаана МБОУ «Соболохская СОШ» 3 кл,

    Момский улус

    80
    Чириков Виктор МБОУ “Эгинская СОШ”  3 кл 90
    Чириков Давид МБОУ “Эгинская СОШ”  1 кл 80
    Чирикова Айылаана МБОУ “Эгинская СОШ”   1 кл 90
    Чукров Виктор “Үөһээ Дьааҥы оройуона” муниципальнай тэриллии “И.И.Котельников аатынан Дулҕалаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата” муниципальнай уопсай үөрэхтээһин бюджетнэй тэрилтэтэ 3 кылаас 90
    Шадрина Виктория МБОУ «Люксюгунская ООШ» 3 класс 90
    Шахурдина Наталья МКОУ «Юкагирская основная общеобразовательная школа», 3 кылаас 90
    Шеломов Айхал МБОУ “Алагарская СОШ им.Г.Д.Протодьяконова” 1 кылаас  с. Чыаппара Чурапчинский улус 60
    Шергина Самира Нам улууьун Модут орто оскуолата 3 кылаас 90
    Юрьева Яна МБОУ «Ойусардахская СОШ им. С.Н. Горохова», 3 класс МР «Среднеколымский улус (район)» РС(Я)  
    Яковлев Марсель Н.И.Афанасьев аатынан Бороӄон орто оскуолата,  Бүлүү улууһа, 3 кылаас 100
    Яковлев Яков СОШ Беченча

    3 класс

    70
    Яковлева Жэнелия МБОУ «Люксюгунская ООШ» 3 класс 80


    Author of the theme: Tonyc - freelance.ru/users/tonyc